Informacja Administratora

Podziękowanie dla Pani Dyrektor Ewy Lichtorowicz-Kurzysz

Rada Pedagogiczna z końcem lutego 2023r. w imieniu własnym i innych pracowników szkoły skierowała do

Pani Dyrektor Ewy Lichtorowicz-Kurzysz podziękowania i wyraziła wdzięczność za trud w wykonywaniu zadań dyrektora.

Ale przecież jeszcze się do końca nie żegnamy, ponieważ Pani Ewa Lichtorowicz-Kurzysz objęła funkcję wicedyrektora, natomiast pełniącym obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza został Pan Robert Sękowski

Słowa podziękowania dla Pani Dyrektor

„Wszystko się kończy, wszystko przeminie.
I sen się przerwie – słodkie marzenie.
Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie.
I wciąż trwać będzie, a tym jest wspomnienie…”

Pani Dyrektor!

Pani nieodwołalna decyzja o rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora szkoły sprawiła, że w naszej szkolnej społeczności nastąpi duża zmiana. Wszyscy wiemy, że zmiany są nieodłącznym elementem naszego życia. To one czynią je ciekawszym i bardziej atrakcyjnym, gwarantują rozwój. Ta świadomość nie jest jednak w stanie uchronić nas przed tym, co w takiej sytuacji odczuwamy. Bo oprócz ciekawości, – co dalej, każda zmiana wywołuje w nas nostalgię, żal związany z przemijaniem, wdzięczność za tym, co było, ale też niepewność odnośnie jutra. Rodzi w nas refleksję na temat ludzkiej egzystencji.

Dzisiaj właśnie tego wszystkiego doświadczamy, wspominając prawie 40 lat wspólnej pracy, w tym 21 lat pełnienia przez Panią funkcji dyrektora szkoły.

Bycie dyrektorem szkoły, to nie tylko sprawowanie codziennych obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, opanowania i rozwagi, które to cechy umiejętnie Pani przez te lata łączyła. Dyrektor, to manager, który odpowiedzialnie kieruje placówką zawsze mając na uwadze dobro uczniów, to lider zespołu, który przekazuje swoim pracownikom energię do działania, to dobry gospodarz dbający o dynamiczny rozwój i nowoczesność szkoły, to wreszcie dyplomata, który zręcznie współpracuje z przedstawicielami władzy i lokalnego środowiska. Pani Dyrektor, Pani to wszystko się udało.
Zatem dziękujemy za lata wspaniałej i owocnej współpracy, godną naśladowania postawę, serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły. Dziękujemy za dany nam czas, wiedzę oraz miłą atmosferę, za chwile, które wspólnie przeżyliśmy.

Ale przecież jeszcze się nie żegnamy, więc mamy nadzieję na więcej…

Póki co, życzymy Pani wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia, czasu na realizację własnych pasji i marzeń oraz wytchnienia po latach wytężonej pracy.

Jeszcze raz dziękujemy!