Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Kłóbki - kl. 1c - 2022

Wycieczka do Kłóbki

W październiku i listopadzie 2022r. uczniowie klas Ic, IIc, IIIa i IIIc odwiedzili Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce.
To miejsce, gdzie można zobaczyć jak wyglądała dawna, przeważnie drewniana, zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą ludzi od końca XIX wieku do lat trzydziestych XX wieku. Dzieci zwiedziły szkołę, kuźnię, wiatrak, gospodę, straż pożarną.
Z zainteresowaniem oglądały ich wyposażenie. Atrakcją dla wszystkich uczestników wycieczki okazały się zajęcia praktyczne prowadzone przez pracowników skansenu.

Dzieci spróbowały własnych sił w noszeniu wody, praniu na tarze, wyżymaniu, ubijaniu masła, tłoczeniu oleju. Uczniowie wykonali wycinanki oraz bukiety bibułkowych kwiatów, które otrzymali na pamiątkę.

To praktyczna i zapadająca w pamięci lekcja historii.

Zwieńczeniem wycieczki było ognisko. Świeże powietrze pobudziło apetyt na pieczone kiełbaski. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.