Tydzień Uprzejmości - 27.11 - 01.12.2023
Akcja szkolna: Tydzień Uprzejmości - 27 listopada - 1 grudnia 2023r.
W dniach 27 listopada - 1 grudnia 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Uprzejmości. W tym tygodniu każdy dzień był poświęcony innemu zagadnieniu:
Poniedziałek: Dzień dobry na poniedziałek.
W tym dnia zachęcaliśmy uczniów do stosowania zwrotów grzecznościowych,
z naciskiem na używanie zwrotu: Dzień dobry. Pedagog szkolny i pedagog specjalny odwiedziły klasy z krótką pogadanką na temat akcji.
W szkole zostały wywieszone plakaty zachęcające do mówienia: Dzień dobry.
Wtorek: Miłe słowo na wtorek.
W tym dniu społeczność szkolna ubrała się na żółto (uczniowie i dorośli). Pedagog szkolny i pedagog specjalny odwiedziły klasy- podczas krótkiej pogadanki zachęcały uczniów, aby tego dnia mówili innym miłe słowa. Podsumowaniem dnia było stworzenie Słońca Życzliwych Słów, tzw. Na korytarzu (ściana między salami 9 i 10) i w I-III na ścianie przy schodach został przygotowany kontur słońca, na którym uczniowie przykleili wypisane na karteczkach samoprzylepnych miłe słowa.
Środa: Dobry uczynek na środę.
W tym dniu zachęcaliśmy uczniów do robienia dobrych uczynków. Na korytarzach były wywieszone informacje z podpowiedziami, jakie działania mogły być podjęte. Tego dnia w klasach również pojawiły się pedagożki.
Czwartek: Pomocna dłoń na czwartek.
W tym dniu uczniowie przynieśli dary dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze. Były to słodycze, kawa, herbata, kosmetyki pielęgnacyjne (szampon, żele do kąpieli, itp.), książki (nowe), krzyżówki, długopisy, czarne markery, baterie do zegarków. Dary zgromadzono
w pokojach pedagogów (sala nr 7 i pokój przy sali gimnastycznej) oraz
w salach I-III.
Piątek: Kodeks Uprzejmej Osoby na piątek- podsumowanie akcji.
Tego dnia poszczególne klasy przygotowały Kodeks uprzejmej osoby, który dostarczyły do godziny 13.00 do pedagogów. Wówczas jury zdecydowało, że wszyscy uczestnicy (uczniowie klas czwartych i 6 d oraz 2 d, 3 b i 3 b) zostali nagrodzeni słodyczami za udział w konkursie.
Wychowawców klas (w miarę możliwości) wspierali akcję, czyli codzienne czuwali nad wykonywaniem poszczególnych zadań i przeprowadzali rozmowy
z uczniami podsumowujące dany dzień.
Elżbieta Grudzińska
Joanna Wojtysiak