Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ekologicznie, zdrowo i kolorowo - ferie zimowe - 16-20.01.2023

„Ekologicznie, zdrowo i kolorowo" - ferie zimowe


Ferie zimowe już dawno za nami, ale jeszcze chcieliśmy przedstawić informację o ich przebiegu.
W dniach 16 - 20.01.2023r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej Górze odbyły się zimowiska dla uczniów naszej szkoły pod hasłem „Ekologicznie, zdrowo i kolorowo".

Głównym organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrespolu.
Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Na zimowisko uczęszczało 75 dzieci, w wieku poniżej 10- tego roku życia.

Dzieci były podzielone na 5 grup, a opiekunami byli nauczyciele szkoły: Małgorzata Skrzyńska, Izabela Hajduk, Justyna Kózka, Jolanta Haubus, Beata Kołodziejczyk.

Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 i trwały do godz. 14.00. Dzieci korzystały z wyżywienia (śniadania i obiady).

Uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne i fizyczne, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowania, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych, technicznych i muzycznych.

W pierwszym dniu wszyscy obowiązkowo zostali zaznajomieni z obowiązującymi na zimowisku regulaminami bezpieczeństwa, a także uczestniczyli w grach i zabawach integrujących w grupach.

W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych według ustalonego programu prowadzonych przez edukatorów (zajęcia kreatywne, zajęcia przyrodnicze-poidełka dla owadów) oraz przez wychowawców grup.

W przedostatni i ostatni dzień zimowiska zorganizowana była wycieczka do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki-Ulica Żywiołów, aby zapewnić możliwość dzieciom zabawy w ruchu, która będzie wpływać pozytywnie na ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta zajęć sprawiły, że dzieci, które ten czas spędziły w szkole, będą bardzo mile je wspominać. Zasadnicze cele organizacji zimowiska zostały w pełni zrealizowane.