Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ekologicznie, zdrowo i kolorowo - ferie zimowe - 16-20.01.2023

„Ekologicznie, zdrowo i kolorowo" - ferie zimowe


Ferie zimowe już dawno za nami, ale jeszcze chcieliśmy przedstawić informację o ich przebiegu.
W dniach 16 - 20.01.2023r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej Górze odbyły się zimowiska dla uczniów naszej szkoły pod hasłem „Ekologicznie, zdrowo i kolorowo".

Głównym organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrespolu.
Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Na zimowisko uczęszczało 75 dzieci, w wieku poniżej 10- tego roku życia.

Dzieci były podzielone na 5 grup, a opiekunami byli nauczyciele szkoły: Małgorzata Skrzyńska, Izabela Hajduk, Justyna Kózka, Jolanta Haubus, Beata Kołodziejczyk.

Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 i trwały do godz. 14.00. Dzieci korzystały z wyżywienia (śniadania i obiady).

Uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne i fizyczne, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowania, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych, technicznych i muzycznych.

W pierwszym dniu wszyscy obowiązkowo zostali zaznajomieni z obowiązującymi na zimowisku regulaminami bezpieczeństwa, a także uczestniczyli w grach i zabawach integrujących w grupach.

W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych według ustalonego programu prowadzonych przez edukatorów (zajęcia kreatywne, zajęcia przyrodnicze-poidełka dla owadów) oraz przez wychowawców grup.

W przedostatni i ostatni dzień zimowiska zorganizowana była wycieczka do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki-Ulica Żywiołów, aby zapewnić możliwość dzieciom zabawy w ruchu, która będzie wpływać pozytywnie na ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta zajęć sprawiły, że dzieci, które ten czas spędziły w szkole, będą bardzo mile je wspominać. Zasadnicze cele organizacji zimowiska zostały w pełni zrealizowane.