Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Co w prawie piszczy - 24.11.2023

"Co w prawie piszczy?"

Symbol sptrawiedliwości - waga

Od 24 listopada 2023r. w naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach edukacji prawniczej zatytułowane - Co w prawie piszczy?".

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich.
Celem warsztatów jest zapoznanie jego Uczestników z podstawowym zakresem praw i obowiązków obywatelskich oraz przekazanie wiedzy niezbędnej do konfrontacji z problemami prawnymi obecnymi w życiu codziennym, a także wyjaśnienie Słuchaczom obowiązujących przepisów i mechanizmów wpływających na codzienne życie.
Uczestnicy zajęć pogłębiają wiedzę dotyczącą podstawowych instytucji i procedur prawnych, co pozwoli na zgodne z prawem rozwiązywanie wielu problemów, a także podniesie Ich kulturę i świadomość prawną.
Warsztaty prowadzone są w oparciu o nowatorskie metody interaktywne, polegające na dyskusji nad obowiązującymi regulacjami, a także omawianiu przypadków z życia codziennego (kazusów) na podstawie udostępnianych uczestnikom materiałów.
W czasie zajęć pojawią się nawiązania do fabuły poszczególnych lektur szkolnych, a także do wybranych postaci i wydarzeń historycznych. Odniesienie to pozwoli przybliżyć każdemu Uczniowi istotę prawa, pojmowanego jako zjawisko ciągle żywe, które można spotkać nawet na stronach obowiązkowych pozycji szkolnych. 

Tak jak Dante przechodził przez kolejne kręgi piekła, by w końcu dotrzeć do raju, tak każdy Uczestnik będzie podróżował po poszczególnych gałęziach prawa, by osiągnąć cel każdego z nas tj. sięgnięcie po status świadomego obywatela demokratycznego państwa prawnego.