Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Centralny Zlot Młodzieży - Palimry - 29.10.2023

21 października 2023 roku uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli kolejny już raz udział w Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK ,,Palmiry”, który organizowany jest przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Celem rajdu było kształtowanie postaw patriotycznych, nauka szacunku dla dokonań przodków, uczczenie pamięci poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Tegoroczna edycja poświęcona była w szczególności upamiętnieniu 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i uczczenia 25-lecia istnienia Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK.

Kompanię honorową wystawił 2. Mazowiecki Pułk Saperów pod dowództwem ppor. Krystiana Kocha. Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

To wyjątkowa uroczystość, o treści głęboko patriotycznej, która stała się elementem naszego narodowego dziedzictwa. Tegoroczny Zlot odwołuje się do rocznicy wielkiego wydarzenia, jakim był powrót Polski na mapę świata.

Pierwsza część uroczystości odbyła się przy Pomniku Powstańczych Oddziałów Specjalnych „JERZYKI” we wsi Pociecha, po czym nastąpił wymarsz uczestników zlotu do kolejnego miejsca jakim jest Cmentarz – Mauzoleum w Palmirach.

Uczestnictwo w imprezie było dla wszystkich niezapomnianą przygodą, a zarazem niezwykłą lekcją historii.

Pogoda w tym roku dopisała, uczestnicy wędrówki maszerowali dzielnie i wytrwale podziwiając ,,złotą polską jesień” oraz florę i faunę Kampinoskiego Parku Krajobrazowego. Trasa była przyjemna i bardzo malownicza. Uczestnicy po trudach wędrówki najpierw pokrzepili się żołnierską grochówką i gorącą kiełbaską na polanie koło wsi Pociecha. Następnie udali się na Cmentarz - Mauzoleum w Palmirach. Tam zwiedzili Muzeum Pamięci i zapalili znicze na grobach Polaków zamordowanych w lasach Puszczy Kampinoskiej oraz wzięli udział w Apelu Poległych z ceremoniałem wojskowym i salwą honorową wśród rozświetlonych zniczy i pochodni.

Po uroczystościach, zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy, udali się w drogę powrotną do Wiśniowej Góry.

Agnieszka Pietrzyk
Joanna Soszka

Podziękowanie organizatora

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom 63. Centralnego Zlotu Młodzieżowego PALMIRY, który odbył się 21 października 2023r.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami w tak licznym gronie. Dziękujemy, za wspaniałą atmosferę i miłe słowa, które usłyszeliśmy. Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań na rzecz organizowania imprez dla drużyn z oddziałów i kół PTTK, szkół, uczelni, organizacji młodzieżowych i społecznych, a także dla indywidualnych turystów. Mamy nadzieję na udział Państwa w kolejnych naszych Zlotach.

W przyszłym roku Zlot odbędzie się 19 października 2024r. Zapraszamy!

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z filmikami oraz zdjęciami ze Zlotu, które sukcesywnie zamieszczane będą na stronie https://www.facebook.com/Palmiry.zlot/

Organizatorzy 63. Centralnego Zlotu Młodzieży PALMIRY 2023